Vse
lepe nade čas ukrade,
očitno
ni mu drugega početi,
kot
da hitel bi, iz naslade,
temniti
vse, kar kdaj zasveti…
Ni
temi, da bi se predala,
le sebe
ljubi, sebi hoče,
še
sonce bo požreti znala,
ker
ji le v hladu je pojoče…
Pa up
slepilo zmore biti,
slepilo,
ki rodi boleče,
želeč
svetliti, in topliti,
spozna
le pot varljive sreče…
Ni komentarjev:
Objavite komentar