Že
nekajkrat sem zasledil reklamo za neke tablete, s katerimi naj bi ženske, ki
imajo, zaradi nošenja čevljev z visokimi petami, otekle in boleče noge,
odpravljale oteklino in bolečino. Prav, tipičen primer butastega »zdravljenja«,
v katerem se soočaš s posledicami in ne z vzroki…
Toliko
čvekedrajo o »zdravem duhu v zdravem telesu« (mimogrede: ne vem, če tam, kjer
ne obstaja osebnost, obstaja kakršenkoli drug duh kot je tisti, ki neprijetno sili
v nosnice!), o »zdravem živetju«, o »zdravem prehranjevanju«… obenem pa niti
tega ne vedo, da – z vnašanjem kemičnih preparatov spreminjajo bio-kemično
strukturo organizma, kar, zagotovo, vsaj v nečem negativno učinkuje, pa…
Bi ne
bilo lažje, ko bi babure tovrstne težave odpravile z nošenjem čevljev brez
povišanih pet?! Čeprav…
Meni
je (tudi ta) zadeva simpatična, kajti rešitev človeškega sveta vidim v mortaliteti,
ne v nataliteti, silnih »ljudstev«, a kljub temu stežka spregledam silovito »logiko«
butaste pameti.
