torek, 23. junij 2026

Bilo bi čudežno…

Kako bi bil Svet boljši, ko pa ga butaste, sebične, pogoltne, nemoralne… živali po sebi oblikujejo?!

Ni res!

Pravijo, da »si vsakdo zasluži tudi drugo priložnost«…
Ni res, nagonski si niti prve ne!

Ni šans!

Nagonskost temelji na sebičnosti. Sebičnost je nasprotje uvidevnosti. Uvidevnost je osnova etičnosti. Etičnost je značilnost razuma oziroma človeka…
Ne more biti človečne(-ške) družbe sestavljene iz živali!

Ozdravljiv idiotizem…

Samo idiot zmore biti dober do govna, zato, ker ima rad. Na srečo je ta vrsta idiotizma ozdravljiva, za razliko od občega, kajti preneha v trenutku, ko ugotoviš, da se pod človeško preobleko nahaja – nagonsko govno!

Marš!

Čeprav je dobrota temeljno vodilo človeka, obžalujem, da sem jo izkazoval nemoralnemu, sebičnemu smradu, kakršnega v človekovem svetu sploh biti ne bi smelo!

Nedosegljiva preprostost

Za človeško družbo je ena sama stvar potrebna – izločiti vse živali!



nedelja, 21. junij 2026

Homogram

Vesel, sem kot človek rojen,
čeprav radi tega preklet,
že raje brez zvezd zatežen,
kot v občem svinjaku živet.