nedelja, 28. junij 2026

Čudna »stroka«…

Biologija pozna bitja imenovana človečnjaki in ta bitja pojasnjuje kot človeku-podobne-opice. Dobro, prav, vendar…
 
Ko se v obravnavo požene tudi »stroka«, ugotoviš, da med te človečnjake, v katere sodijo, na primer, giboni, orangutani, šimpanzi… in Neandertalec, pra-ata »sodobnega človeka«, uvrščajo tudi Homo Sapiensa, potemtakem (edinega!) človeka, pa se zadeva kot dokaj nerodna izkaže, kajti…
 
Je Homo Sapiens človek (tako kakor je, uradno, kot edino razumsko bitje na planetu, ugotovljen) ali pa je, morda, samemu-sebi-podobna-opica?!
 
Zaplet niti ni pretirano težaven, če razlikuješ med opico (pa naj bo kakorkoli človeku podobna) in človekom, če pa te razlike nisi zmožen zavestno in razumsko obravnavati, pač pa zgolj »strokovno«… potem ne vem, čemu je Homo Sapiens med vsemi opicami edini opredeljen kot človek oziroma drugače: je človek človek ali pa človečnjak?!

Ni komentarjev:

Objavite komentar