Biologija
pozna bitja imenovana človečnjaki in ta bitja pojasnjuje kot človeku-podobne-opice.
Dobro, prav, vendar…
Ko se
v obravnavo požene tudi »stroka«, ugotoviš, da med te človečnjake, v katere
sodijo, na primer, giboni, orangutani, šimpanzi… in Neandertalec, pra-ata »sodobnega
človeka«, uvrščajo tudi Homo Sapiensa, potemtakem (edinega!) človeka, pa se
zadeva kot dokaj nerodna izkaže, kajti…
Je
Homo Sapiens človek (tako kakor je, uradno, kot edino razumsko bitje na
planetu, ugotovljen) ali pa je, morda, samemu-sebi-podobna-opica?!
Zaplet
niti ni pretirano težaven, če razlikuješ med opico (pa naj bo kakorkoli človeku
podobna) in človekom, če pa te razlike nisi zmožen zavestno in razumsko
obravnavati, pač pa zgolj »strokovno«… potem ne vem, čemu je Homo Sapiens med vsemi
opicami edini opredeljen kot človek oziroma drugače: je človek človek ali pa človečnjak?!
Ni komentarjev:
Objavite komentar