Noč,
itak, nespana. Dvajset do petih sem skuhal kavo, ob pol sedmih zastavil z delom…
Oliver
je sinoči do pol enajste cepil drva, danes zjutraj je nadaljeval ter mi sproti
vozil nacepljeno, jaz pa sem polena zlagal in v vmesnem času pripravljal
material za podkuriti. Delala sva dokler je bilo moč, krog enajste pa je
vročina postala preveč prepričljiva in bova nadaljevala zvečer…
Že
sedaj je pogled v drvarnico lep, krepko lepši kot pred tednom, konec tedna pa
bo, upam, sploh čudovit. Dogovarjam se namreč s kmetom, da mi, nekje od torka
naprej, pripelje pet metrov drv, pa bo iz drvarnice kipelo, bom še drugje pod
streho moral nekaj prostora poiskati, domnevam. In to bo to, dokler se Oliver
ne loti še neke, vsaj petnajst metrov visoke, breze, ki mi bo, poleg oreha,
katerega bo v kratkem razkosal, lepa osnova za naslednjo zimo.

Ni komentarjev:
Objavite komentar